Ota v TV

Jaké jídlo zvýší výkon, které dodá sílu a po čem hrozí úraz?

...zjistěte, co jíst, abyste ve zdraví doběhli dál a uzvedli víc.

Jsme to, co jíme - právě to si sami na sobě potvrdili Ota Reiss, jeho žena Petra a dcera Jana, úspěšná atletka. Na konci července jste je mohli vidět ve vysílání pořadu Dobré ráno (Česká televize). Tentokrát ale nešlo o hubnutí. Jídlo má významný vliv nejen na naší postavu a zdraví, ale i na sílu a výkonnost, nebo naopak slabost při sportu.

Potřebujete doběhnout rychleji, dále nebo uzvednout více? Pak musíte tuhle metodu znát!

Ota v TV

Ota Reiss zkoušel vliv potravin na sportovní výkon nejdříve sám na sobě. Různě měnil svojí stravu a potom během vytrvalostních i silových tréninků sledoval, jak se cítí, kolik má energie, kdy přichází krize (nebo naopak nepřichází) a zda se jeho výkon zlepšuje nebo ne.

Na základě toho svůj jídelníček znovu a znovu upravoval, až získal kompletní přehled o tom, které potraviny jsou vhodné pro konkrétní sporty. Co si dát na talíř poradil i svým kamarádům z posilovny a výsledkem bylo, že všichni najednou trhli osobní rekord.

Teď je předmětem experimentů hlavně dcera Jana - úspěšná atletická závodnice, která se díky stravě na míru obejde bez iontových nápojů a dalších výživových doplňků. Na rozdíl od svých soupeřů.

Celý princip je postaven na faktu, že tělo přejímá vlastnosti potravin, které jíme. Běžec potřebuje pružné klouby, a tak by se měl vyhnout například extrudovaným rýžovým chlebíčkům (tzv. polystyrenům) a místo toho si upéct vláčný ovesný chléb. Kulturista by zase měl zařadit pohanku, ze zeleniny mrkev, ředkvičky, pórek, naopak v menší míře například rajčata. Záleží nejen na konzistenci potravin (řídká, pevná, křehká, vláčná...), ale i na podílu vody v pokrmech, nebo na množství obilovin a zeleniny, které sníme.

Podívejte se na záznam rozhovoru a zjistěte více.

Chcete vědět, co konkrétně máte jíst vy, aby se zlepšila vaše výkonnost? Kontaktujte nás na info__at__sanaproducts.cz.